Hit enter after type your search item

Przesyłka do Hiszpanii i etapy jej przygotowania do wysyłki

przesyłki do Hiszpanii
przesyłki do Hiszpanii You are Reading..

Przesyłka do Hiszpanii i etapy jej przygotowania do wysyłki

Osoby, które pierwszy raz wysyłają swoje przesyłki do Hiszpanii często zastanawiają się jakie warunki musi spełnić ich paczka, aby została dostarczona przez pocztę lub kuriera oraz czy podczas jej nadawania należy wypełnić specjalne formularze z dużą ilością danych. W tym artykule spróbujemy przybliżyć jak powinna wyglądać przesyłka do Hiszpanii i jak ją przygotować do wysłania. Zobacz także na Sendello

Na początek zacznijmy od tego jak powinna wyglądać zawartość takiej paczki do Hiszpanii. Przede wszystkim przed przygotowaniem przesyłki należy zaglądnąć na stronę kurierów lub poczty i sprawdzić listę przedmiotów, których nie wolno wysyłać. W przypadku gdy w paczce znajdą się przedmioty zakazane kurier może odmówić przyjęcia takiej paczki przez co stracimy m.in. cenny czas. Jeśli przedmioty, które zamierzamy wysłać nie znajdują się na tej liście możemy zabrać się do dalszego przygotowywania przesyłki do Hiszpanii.

paczka do Hiszpanii

Kolejnym etapem jest przygotowanie odpowiedniego opakowania, który nie tylko zmieści wszystkie produkty, które chce się umieścić w przesyłce do Hiszpanii, ale również utrzyma ich ciężar. Na tym etapie najczęściej wybierane jest kartonowe pudło. Dodatkowo zawartość pudła może być zabezpieczona za pomocą styropianu lub folii bąbelkowej. Robi się tak przede wszystkim wtedy kiedy przesyłka do Hiszpanii zawiera przedmioty cenne lub takie, które łatwo uszkodzić podczas transportu.

Po takim przygotowaniu paczka do Hiszpanii zostaje zabezpieczona np. szeroką taśmą klejącą oraz na jej wierzchu umieszcza się adres nadawcy i adresata. Najczęściej taki adres przykleja się za pomocą specjalnej naklejki oferowanej przez firmy kurierskie lub pocztę. Dodatkowo na tym etapie można już zważyć i zmierzyć przesyłkę co znacznie ułatwi zamówienie kuriera.

Następnym etapem jest nadanie przesyłki do Hiszpanii. Na tym etapie mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to zamówienie do domu lub innego dogodnego miejsca kuriera np. za pomocą strony internetowej a druga to zawiezienie paczki do najbliższej filii firmy kurierskiej lub poczty i nadanie przesyłki na miejscu. Niezależnie od opcji zobowiązani jesteśmy do wypełnienia krótkiego formularza na podstawie którego paczka do Hiszpanii zostanie wysłana. Formularze te są najczęściej bardzo proste do wypełnienia. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane o przesyłce takie jak: adres nadawcy i adresata oraz nr telefonu adresata (jeśli znamy). Możemy również na tym samym formularzu zaznaczyć czy chcemy aby nasza przesyłka do Hiszpanii dotarła w trybie ekspresowym czy nie oraz nadać jej status poleconej. Dodatkowo możemy wykupić ubezpieczenie paczki oraz określić jej szacowaną wartość. Niektóre formularze wymagają także określenia zawartości paczki.

Ostatnim etapem jest przejęcie paczki do Hiszpanii przez kuriera/pracownika poczty. Wtedy następuje dokładne zważenie i zmierzenie przesyłki oraz określenie jej całkowitej ceny. Po uiszczeniu opłaty przesyłka ląduje w magazynie, który jest jej pierwszym przystankiem na trasie do adresata.